Print
Forstør teksten Læs teksten op

Hverv et nyt medlem

Til alle medlemmer
- Hverv et nyt medlem til Gigtforeningen - og få en flot gave!


Jo flere vi er, jo større gennemslagskraft har vi, og jo mere kan vi udrette. Derfor vil vi opfordre dig som medlem til at hverve et nyt medlem til Gigtforeningen.

Som tak for hjælpen modtager du en gave. Du kan frit vælge mellem forskellige eksklusive gaver - se nedenfor. Bemærk, at du skal være medlem for at kunne få en gave.

Måske kender du en i familien, en god ven eller veninde eller en på dit arbejde, som kan få glæde af et medlemskab af Gigtforeningen. Du kan naturligvis også hverve en husstand og få en gave.
  • Et personligt medlemskab koster 165 kr. årligt.
  • Et husstandsmedlemskab koster 250 kr. årligt.

Sådan gør du...

Du skal blot klikke på linket nedenfor og dernæst udfylde et skema med navn og adresse på den person, du har hvervet som nyt medlem. Husk også at skrive dit eget navn og medlemsnummer. Sæt kryds ved den gave, du ønsker - så snart det nye medlem har betalt kontingentet, sender vi gaven til dig.

På forhånd tak for din hjælp.

Bemærk, Georg Jensens Swing lysestage, som man tidligere kunne få som hvervegave, er udgået.

Hverv et nyt medlem

Hvis du ikke er medlem, og du ønsker at blive det


 Georg Jensen ur
Henning Koppels enkle, stilfulde design kombinerer funktionalitet og kvalitet. En moderne klassiker. Kan monteres på væggen eller på medfølgende holder og stilles på bord eller hylde. Diameter: 10 cm. Værdi 698 kr.

 Georg Jensen termometer
Samme klassiske design som uret. Måler temperaturen ude eller inde. Placér det på holderen i en vindueskarm eller montér det på en udendørsvæg. Diameter: 10 cm. Værdi 698 kr.

 Mega Mussel krus
To håndmalede krus med hank - en moderne klassiker fra Royal Copenhagen, designet af Karen Kjældgård-Larsen. Værdi 499 kr.

 
Georg Jensen Legacy skål
Er fremstillet af højglanspoleret rustfrit stål. Kombinerer praktiske behov med skønhed, opfindsomhed og fornyelse. Design: Philip Bro Ludvigsen. Diameter: 16 cm. Værdi 499 kr.

Hverv et nyt medlem

Sidst opdateret 27-01-2012
Gigtforeningen er ...
en sygdomsbekæmpende forening. Vi arbejder for bedre vilkår for 700.000 danskere med ondt i led, ryg og muskler.
Gennem forebyggelse, behandling og forskning er vi med til at gøre en forskel for mennesker med gigt.
Find os på Facebook Find os på Facebook
Gigtforeningen
Gentoftegade 118
2820 Gentofte
Telefon 39 77 80 00
Man-tor 9-16, fre 10-15
Mail til Gigtforeningen


Gigtforeningens rådgivning hjælper dig med svar og gode råd:

Ring 39 77 80 80
Man-tor 9-16, fre 10-15

Skriv til brevkassen